[Gazeta Ubezpieczeniowa] Jak multiagent powinien prawidłowo przeprowadzić APK?

19 czerwca 2023

Pomimo niemalże pięciu lat obowiązywania obecnych regulacji realizacja tego obowiązku sprawia nadal wiele kłopotów w praktyce.

Czytaj dalej

[Miesięcznik Ubezpieczeniowy] Nadzór nad agencją ubezpieczeniową. Dylematy i wyzwania

20 kwietnia 2023

Branża ubezpieczeniowa stoi przed coraz poważniejszym dylematem regulacyjnym związanym ze zwiększającą się liczbą norm, do których powinna się dostosować oraz związaną z tym wzmożoną aktywnością organów nadzorczych, które mają instrumenty do surowego karania naruszeń prawa.

Czytaj dalej

[Gazeta Ubezpieczeniowa] Koalicja na rzecz zgodności pomaga agentom oswoić regulacje

6 lutego 2023

Rozmowa z Remigiuszem Szczechowiczem z Insly, Tomaszem Klemtem z Kancelarii Radcy Prawnego Tomasz Klemt i Jakubem Dziedzicem z JD Compliance.

Czytaj dalej

[Tomasz Klemt] Procedury decyzyjne Unii Europejskiej. Wydanie 2

12 maja 2022

Rozdział 8. Między prawem pierwotnym a pochodnym – zawieranie umów międzynarodowych przez Unię Europejską. ISBN: 978-83-7627-210-8. Data wydania: 03/2022.

Czytaj dalej

[Prawo.pl] Dodatek za przydział mobilizacyjny – promowanie pracowników czy ukryta podwyżka?

22 kwietnia 2022

Od 120 do 200 zł rocznie dodatku za pracowniczy przydział mobilizacyjny – tyle dostaną pracownicy resortu obrony narodowej. Bez ogłoszonej mobilizacji i czasu wojny. Najwięcej zyskają wyżsi rangą urzędnicy i kierownicy. Według MON, to promowanie pracowników, na których został nałożony obowiązek obrony Ojczyzny. Wątpliwości budzi brak takiego dodatku dla innych pracowników z przydziałami.

Czytaj dalej

[Sądeczanin] Sądeckie firmy mogą nagle zostać bez pracowników. I to z dnia na dzień

8 marca 2022

Z dnia na dzień pracownicy mogą zniknąć z roboty i jedyne co muszą zrobić to poinformować, że biorą urlop bezpłatny. Niewykluczone, że z takim problemem będą się teraz mierzyć sądeckie firmy czy urzędy, które zatrudniają żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystko przez wojnę na Ukrainie. Terytorialsi w każdej chwili mogą być wezwani do jednostki i dopiero wtedy pracodawca dowie się, że zatrudnia żołnierzy, bo wcześniej nie ma prawa o to pytać.

Czytaj dalej

[Prawo.pl] Firma nie wie, że zatrudnia żołnierzy WOT. I nagle może zostać bez pracowników

4 marca 2022

Firmy muszą być gotowe na niespodziewane zmiany w funkcjonowaniu, spowodowane wojną w Ukrainie. Może się bowiem okazać, że w pracy nie pojawią się żołnierze WOT powołani do natychmiastowego stawiennictwa, i z pracodawcą skontaktują się tylko w sprawie urlopu bezpłatnego. Zdaniem prawników, dopiero wtedy pracodawca dowie się, że ma żołnierzy, bo wcześniej nie ma prawa o to pytać.

Czytaj dalej